ESTETİK & PLASTİK CERRAHİ UZMANI

Op. Dr. Yusuf ACAR

Dr Yusuf Acar 1980 yılında Adana’da doğmuştur.ilk ve orta okulu Adana’da okuyan Dr Yusuf Acar Hacı Ahmet Atıl Lisesini bitirdi. Aynı yıl Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi eğitimine başladı.2005 yılında tıp doktoru ünvanını aldı. Aynı yıl Dicle Üniversitesi Plastik,Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi A.B.D.’da ihtisasa başladı.İhtisası sırasında özel ilgi alanı olan rekonstrüktif mikrocerrahi konusunda yoğun olarak çalıştı. Özellikle iskemi-reperfüzyon hasarı üzerinde çalışmalarını devam ettiren Dr Yusuf Acar’ın “A Comparison of the Effects of Epidural and Spinal Anesthesia with Ischemia-Reperfusion Injury on the Rat Transverse Rectus Abdominus Musculocutaneous Flap” adlı çalışması 2013 yılında dünyanın saygın dergilerinden olan Annals of Plastic Surgery dergisinde yayınlanmıştır.

2007 -2008 yılında bilgi ve tecrübesini arttırmak için İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik,Rekonstrüktif ve Estetik cerrahi A.B.D.’da cerrah rotasyon yapmıştır. Plastik,Rekonstrüktif ve Estetik cerrahi uzmanı ünvanını aldıktan sonra 2011-2013 yılları arasında Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesinde mecburi hizmetini yapmıştır.2013-2020 yılları arasında sırasıyla Mersin Devlet Hastanesi ve Mersin Şehir Hastanesinde çalışan Dr Yusuf Acar 2020 yılında Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kısa bir süre çalıştıktan sonra 2020 Ekim ayından itibaren özel kliniğinde çalışmaya başlamıştır.

Evli ve bir kız bir erkek çocuğu olan Dr Yusuf Acar’ın hobileri arasında tenis,doğa yürüyüşü, yüzmek, okumak, bisiklet sürmek, motorsiklet kullanmak vardır. Dr Yusuf Acar Türk Tabipler Birliği üyesidir.

WhatsApp

Müşteri Destek