PRP, kanın şekilli elemanlarından olan trombositlerin, taşıdıkları kök hücre özelliğinden faydalanabilmek adına, kanın şekilli elamanlarının ayrıştırılıp saflaştırıldıktan sonra yeniden cilt içine verilerek yapılan cilt yenileme işlemidir. PRP kendinize yaptırabileceğiniz en doğal ve sağlıklı uygulamalardan bir tanesidir.
PRP ile Cilt Yenilemede Amaç Nedir?
 • Amaç cildin yapısındaki kollajen ve elastin liflerinin yeniden üretilmesini sağlamak, kaliteli yapısını kaybetmiş olan cildi yeniden yapılandırmak
 • Cildin tamir mekanizmalarını uyarmak ve yenilenmesini sağlamaktır.
PRP Nerelerde Kullanılır?
 1. Cilt yenileme
 2. Cilde parlaklık verme
 3. Leke tedavisi
 4. El sırtı gençleştirme
 5. Kırışıklık giderme, azaltma
 6. Cildin iyileşmesini hızlandırma
 7. Saç köklerini güçlendirme, dökülmelerini önleme
 8. Çatlak tedavisi
 9. İz azaltma
 10. Sivilce izi azaltma
 11. Saç ekimi sonrası saç köklerini güçlendirme, besleme
 12. Sarkık cilt toparlama
 13. Ortopedik problemler
 14. Diğer sağlık problemleri
PRP vücutta nerelerde kullanılır?
 • Yüz
 • Gözaltı
 • Boyun ve dekolte
 • El sırtı
 • Saç kökleri
 • Tüm vücut bölgesi
 • Sarkık bölgelerde
PRP kaç seans uygulanmalıdır?
PRP ihtiyaca ve bölgesine göre 15 gün aralarla 3 – 5 seans uygulanır. Ek olarak 6 ay sonra 1 seans da idame dozu yapılarak tedavi tamamlanır. Senede 1 kez tedavi programı yenilenmesi önerilmektedir.
PRP diğer uygulamalarla kombine edilebilir mi?
PRP uygulamasını botoks, dolgular, kimyasal peeling, dermapen, dermaroller ve diğer tüm mezoterapi işlemleriyle birlikte uygulayabiliriz. Bunun için cildinizin ihtiyacını değerlendirip birlikte size özel planlama ve uygulama yapacağız.
PRP nasıl uygulanır?
Kanınız büyüme faktörü katkılı özel tüplere alınır. Tüpler santrifüj cihazına yerleştirilir ve kanınız özel metotlarla santrifüj edilir. Bu işlemle kandaki serum ve plasma ayrıştırılıp kök hücre barındıran trombositler büyüme faktörü içeriğinden zengin plasma içeriği haline getirilir. Özel iğne uçlarıyla plazmanız cilt içine özel tekniklerle enjekte edilir. Sonrasında cildinize uygun bir maske uygulanarak işlem sonlandırılır.
PRP Uygulaması Sonrası
PRP işlemi klinik içi bir uygulamadır, sonrası tamamen ağrısızdır, derhal günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Ancak yüzünüzü 4-6 saat kadar yıkamanız istenmediğinden dilerseniz bu uygulamayı haftasonu ya da akşam saatlerinde yaptırabilirsiniz. Kendime de yaptığım ve çok memnun olduğum bu tedaviyi sıklıkla akşam saatlerinde uyguluyorum.

 

PRP Uygulaması Sonrası Sonuç Ne zaman alınır?
Uygulamadan hemen sonra cildinizde gerilme, parlama ve yumuşama hissedeceksiniz. Bu süreç günler geçtikçe artacak ve aynaya her baktığınızda çok mutlu olacaksınız. PRP kendi dokularınızı uyarıcı etkiye sahip olduğundan etkisi zaman içinde giderek artacak ve seanslarınızı düzenli yaptırdığınız takdirde etkisi kalıcı olacak, ışıl ışıl ve taptaze bir cilde kavuşacaksınız.

WhatsApp

Müşteri Destek