Saçlarınız Yeniden Canlansın

Saçlarımız güzelliğimizi taçlandırır. Gür, canlı ve parlak saçlar aynı zamanda sağlığımızın da göstergesidir. Dökülen, cansız, kolay kırılan ve matlaşmış saçlarınıza artık üzülmeyin, saçlarınıza yaptıracağınız mezoterapi seanslarıyla saçlarınız güçlensin, dökülmesi dursun, parlasın, canlansın.

Saçların Neden Dökülüyor? Çaresi var mı?

Saçlarımız birtakım hormonal etkenlerle, kansızlığa bağlı, bazı vitamin eksikleri ile, bazı hastalıklara bağlı ya da genetik özelliklerle zaman içinde güçsüzleşip canlılığını yitirebilir. Bu gibi durumlarda başvuran tüm hastalarıma önce altta yatan nedeni bulmaya yönelik tahliller yaparak nedeni bulmaya ve bu esnada da mevcut saçları dökülmekten kurtarıp güçlendirmek ve hatta canlandırmak adına mezoterapi seansları uygulamaya başlarım.

Sadece şampuan/saç losyonu ve içilen vitaminler yeterli mi?

Maalesef yeterli değil, bu tip dışardan sürülen ya da ağızdan alınan destekler elbette önemli destek tedaviler ancak yine de saç mezoterapisinin yerini tutamazlar.

Saç mezoterapisi nasıl yapılır?

Saç mezoterapisi seansı lokal anestezik kremler saçlı deriye uygulanarak başlar. Ardından size özel hazırlanan mezoterapi karışımları özel küçük uçlar aracılığıyla veya dermapen vasıtasıyla saçlı deri içine uygulanır. İşlemden salonda saçlı deriye hafif masajlar yapılır.

Saç mezoterapisi ne kadar sürer?

Herbir seans yaklaşık 15 – 20 dakika sürer. Derhal günlük yaşantınıza dönebilirsiniz.

Saç mezoterapisi sonuçlarını ne zaman görmeye başlarım?

Sonuçlarını ilk seanstan sonra görmeye başlasanız, hatta 2. ve 3. seanstan sonra etkileri yani saçlarda güçlenme, dökülmenin durması ve yeni saçların çıkmaya başlaması gözle görülür derecede olacaktır.

Saç Ekimi Sonrası Mezoterapi

Saç edildikten sonra mezoterapi yapılması ekilen saç köklerinin yeni yerlerine daha hızlı adapte olmasını sağlar. Düzenli seanslar halinde yapıldığında saç ekim sonucunu oldukça olumlu etkiler, kökleri güçlendirir ve canlılıklarını artırır.

Saç mezoterapisi kaç seans yapılır?

Ortalama 5-10 seans yapılır ve herbir seans arası 15 gündür.

Saç mezoterapisinde PRP de yapılır mı?

Elbette, mezoterapiye birtakım saç besleyici ve kökleri güçlendirici vitaminler ve elementler verilebildiği gibi PRP de uygulanabilir. Bunları ihtiyacınıza göre saçlarınızın durumuna göre hazırlayacağız.

WhatsApp

Müşteri Destek