Vaser Lipoliz: Ses Dalgalarıyla Gelen Estetik

Dünyada ve ülkemizde gelişen teknolojiye bağlı hareketsizlik ve yanlış beslenme alışkanlıklarının etkisiyle aşırı yağlanma sık rastlanan sağlık ve estetik problemi olup bu nedenle en fazla yaptığımız estetik ameliyatlardan biri liposuctiondır. Artık liposuction operasyonu teknolojinin ilerlemesiyle farklı metotlarla da yapılabilmektedir. Bunlardan biri laser liposuction (laser ışınları yardımıyla), diğeri de vaser liposuctiondır. (ses dalgaları yardımıyla)

Vaser Lipoliz ve Vaser Liposuction yönteminde uygulama yapılacak alandaki yağlar ultrason enerjisi ile (ultra hızlı ses dalgaları yardımıyla) eritilip akışkan bir hale getirilir, ardından erimiş yağlar liposuction yöntemiyle emilerek vücuttan daha kolay uzaklaştırılır.

Bu uygulamanın özelliği, damar, sinir ve diğer çevre dokulara zarar vermeden sadece yağ hücrelerinin selektif bir şekilde eritilmesidir. Vaser liposuctionda kullanılan enerji seviyesi çevre dokularda oldukça minimal hasar yaratır, bu da ameliyat sonrasında minimal ağrı ve ödem, hızlı iyileşme ve günlük hayata çabuk dönme avantajı sağlar.

Vaser Liposuction Vücudun Hangi Bölgelerinde Kullanılır ?

Vaser Lipoliz vücudun her bölgesinde kullanılabilir. Karın, bel, kalçalar, basen, bacak içleri, diz çevresi, alt bacak, kollar, gıdı, ayak bilekleri, sırt, ense sayılabilir. Vaser liposuction ile bel kıvrımları iyice belirgin ve keskin hale getirilebilmektedir, yine karın kası oluşturmak (baklava karın, six pacs) amacıyla Vaser High Definition uygulaması yapılabilmektedir.

Vaser Liposuction ile Diğer Liposuction Teknikleri Arasındaki Farklar Nelerdir?

Vaser Liposuctionda klasik liposuction uygulamasına göre ameliyat sonrasında morluk ve şişlik daha az oluşmaktadır. Yani ameliyat sonrası ağrınız çok daha az olacak ve iyileşme süreciniz kısalacak ve günlük yaşamınıza dönmeniz çok daha hızlı olacaktır. Yani vaser liposuction size oldukça konforlu bir operasyon sonrası dönem sağlayacaktır.

Vazer cihazının sağladığı özel etkiyle deri elastikiyetinde bir artış da elde edilir, bu şekilde ameliyat sonrasında sıkılaşma da hissedersiniz.

Vaser liposuction ile klasik liposuctiona göre hastanın vücut kan-sıvı-elektrolit dengelerini bozmadan daha yüksek hacimlerde yağ alınabilmektedir. Eğer hasta vücudunun bir çok alanından yağ alınmasını isterse, vazer liposuction ile bu mümkün olabilmektedir. Elbette bunun kararı doktorunuz tarafından verilecektir.

Yine daha önceden ameliyat geçirmiş, liposuction yapılmış, sıkılaşma cihazlarına defalarca girilmiş veya uygulamalara maruz kalınmış alanlarda oluşan sertleşmiş ve düzensizleşmiş dokuyu düzgün bir şekilde yumuşattığından tercih edilmektedir.

Vaser Liposuctionda Anestezi Seçeneklerimiz

Vaser liposuction uygulaması küçük alanda yapılacaksa sedasyon ve lokal anestezi altında yapılmaktadır. Böylelikle ağrısız bir süreç geçirip aynı gün taburcu olabilirsiniz. Çok fazla alana uygulama yapılacaksa genel anestezi tercih edilmektedir. Muayene sırasında doktorunuz size uygun olan seçeneği sunacaktır.

Vaser Liposuction Sonrası

Ameliyat sonrasında 1 hafta kadar ödem ve morarma olacak 1 haftadan sonra azalacaktır. 1 ay korse giymeniz ödemi çabuk atma ve derinin sıkılaşmasana yardım amacıyla mutlaka kullanılmalıdır. Sonucun en iyi hale gelmesi ise 6 ayı tamamlayınca gerçekleşecektir. Ancak siz bu süre içinde her geçen gün incelip sıkılaşarak sonucu gözlemleyebileceksiniz.

WhatsApp

Müşteri Destek