Plastik cerrahinin en zor operasyonlarından birisidir. Ancak aynı zamanda en büyük değişimlerinde yaşandığı operasyondur. Her zaman diyoruz ya, elbette yaşlanacağız ancak daha iyi bir yaşlılık planlamak ve yaşımızın güzeli olmak mümkün !

Cildimiz vücudumuzun kumaşıdır. Yılların etkisi ve aynı zamanda yerçekiminin etkisiyle deri sarkmaya başlar. Bu sürece gelindiğinde kollajen üretimi desteği de yitirilmektedir. Artık aynaya baktiğınızda yorgun ve belli bölgelerde oluşan sarkmalar, yığılmalar gözlersiniz. Bazı kişiler bu zaman diliminde olduğundan bile yaşlı görünebilir. Bu genetik yatkınlık ve cildin tonusu ile alakalı bir durumdur. Ancak bu bir kader değildir! Cerrahi olarak çözümü vardır.

Yüz germe uygulaması özellikle yanak, gıdı ve boyun için oldukça etkilidir. Sarkıklıkla birlikte gözlenen bir diğer olgu ise yağ atrofisi de denilen, yağ doku dengesinin zaman içerisinde azalması ya da yok olmasıdır. Yüz germe ile birlikte yağ enjeksiyonu da uygulandığında hem sarkıklıklar giderilir, hem de azalan yağ dokusuna takviye yapılmış olur. Aynı şekilde göz etrafındaki kırışıklıklara da müdahale edilebilir.

Yüz germe operasyonlarında da yüze yağ enjeksiyonu ve göz kapağı operasyonları muazzam etki gösteren kombine operasyonlardır.

Bu operasyonda yapılan kesi kulağın önü ve arkası arasındadır ve bu izler ameliyattan 6 – 12 ay sonra görülemeyecek kadar silikleşir.

Eğer yüzünüzde oluşan sarkmalar yanak bölgesinde değil de, burun kenarında ve göz altlarında birikmiş ise uygun olan operasyon yüz germe değil, orta yüz germedir. Bu operasyon ile sarkmış olan orta yüz dokuları yukarıya doğru yüzünüzdeki kemiklere tutturulur. Böylelikle nihai bir sonuca ulaşılır.

Uygun hasta grubunda yüz ve boyun germe operasyonları çok yüz güldürücü sonuçlar aldığımız ve yine uygun hastalarda kişiyi 10 -15 yıl önceki görüntüsüne kavuşturan cerrahi operasyonlardır.

Boyun Germe Operasyonu

Bu operasyon kesisi kulak arkasından saçlı deriye doğru uzatılmaktadır. Boyun derisi ve kaslarını ayırarak yukarıya doğru gerdirilerek, iç dikişlerle sabitlenir. Sarkan ve fazlalık oluşturan deri düzgünce kesilerek çıkarılır, ve sonra tekrar yerine dikilir. Yapılan bu değişiklik ile boyunda oluşan kırışıklıklar ve sarkıklık düzelir.

WhatsApp

Müşteri Destek