Vücudunuzu Liposuctionla Yeniden Şekillendirelim

Liposuction, yağ emme demektir. Vücudumuzda gözümüze hoş gelmeyen, kontür ve şekil bozukluğu yaratan fazlalık yağ dokularından kalıcı olarak kurtulma işlemidir.

Eski plastik cerrahi kitaplarında Liposuction yönteminin kilo verme amaçlı yapılmadığından bahsedilse de günümüzde gelişen teknolojinin de yardımıyla bilimsel yayınlarda artık liposuctionın kilo verme yöntemleri arasına girdiği söylenebilir. Şöyle ki tamamen tüm vücuda kilo verdirme amaçlı yapılmasa da kilolu hastalarda motivasyon amaçlı seanslar halinde ve seans araları 2-6 ay olacak şekilde yapılıp Harika sonuçlar elde etmemiz de mümkündür.

Liposuctionla Harika Bir Görünüme Merhaba

Aynada kendinizi incelerken bel, karın, basen, bacaklar, diz, kol ve sırt bölgesi fazlalıklarınız gözünüze çarptı. Diyetlere başladınız, spor yaptınız, bölgesel incelme cihazlarına paralar döktünüz ve yine de istediğiniz görünüme kavuşamadınız, çözüm artık çok kolay. Sizi Liposuctionla kontürlerinizi yeniden şekillendirmeye davet ediyoruz.

Liposuctiona Uygun Aday mıyım?

Birlikte ayna karşısında muayeneye başlıyor ve fazlalık alanlarınızı belirliyoruz, belki sizin göremediğiniz ama bütünselik adına gerekli bazı yerleri de birlikte yeniden gözden geçiriyoruz. Sonra deri elastikiyeti durumunuza bakıyoruz, elastikiyet bozukluğu çok fazlaysa iki seçeceğimiz var, liposuctiona son teknoloji VASER ya da LASER ekleyebiliriz veya germe operasyonu ekleyebiliriz. Deri elastikiyetiniz iyiyse liposuction için uygun adaysınız.

Liposuction Sonuçları Kalıcı mıdır?

Kesinlikle evet. Bu operasyonda sayıca fazla yağ hücrelerinizi ve reseptörlerini o bölgeden tamamen uzaklaştırıyoruz. Örneğin 25-30 kilo alsanız bile vücudunuzda artık homojen biçimde yağlanma olacak, bir daha asla kontür bozukluğu yaşamayacaksınız.

Liposuction Operasyonu Başarısı Nelere Bağlıdır?

  • Ameliyatı sadece plastik cerrahi uzmanı yapmalı, Liposuction sadece deneyimli plastik cerrahi uzman hekiminin yapabileceği bir işlemdir.
  • Ameliyatı doğru planlama önemlidir. Sadece tek bir alana odaklanmak yerine vücudu bütünsel ele almak ve kontürleri buna göre şekilllendirmek son trendtir.
  • Operasyonda doğru yöntem seçmek. Yukarıda da bahsettiğim gibi bazen Liposuctiona ek vaser ya da lazerden da yararlanmamız ya da germe ameliyatları da eklememiz gerekebilir.
  • Operasyon sonrası diyet ve sporu yaşam stilimize sokmak. Bunca zahmete katlandıktan sonra formunuzu korumanız gerekmez mi?
  • Korse kullanımı şart! 1 ay gece gündüz korse kullanmanız istenecektir. Burada amaç iyi şekil verilmiş derinizin yeniden ciltaltına düzgün biçimde yapışmasını sağlamaktır.
  • Operasyon sonrası masaj, sıkılaşma cihazları, birtakım mezoterapi desteklerinden faydalanmak. Yukarda saydığım yöntemler bölgesel incelmede liposuctionun yerini tutmasa da ameliyat sonrası hızla düzelme ve şekil almada oldukça faydalı yöntemlerdendir.

Liposuction ile ne kadar yağ alınabilir?

Alınabilecek yağ miktarı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Genellikle bir seferde sağlığınızı olumsuz etkilemeden total alınabilecek yağ miktarı 3500-4000 cc kadardır. Yardımcı cihazların kullanımıyla bu miktarı 5000-6000 cc kere kadar çıkarmak mümkündür.

Burada karıştırılmaması gereken en önemli nokta bu miktarların hacim olarak verilmesidir. Yani 3000 cc yağ alımı 3000 g yağ demek değildir. Belki sizden operasyon sonrasında 3-4 kilo azalma olacaktır ama sanki 15-25 kilo vermişsiniz gibi şekillenmiş olacaksınız. Bu nedenle “benden kaç kilo yağ çıktı?” sorusu size yapılan operasyonun değerlendirilmesinde doğru soru değildir. Amacımız bozuk oranlarınızı ve kontürlerinizi düzeltmektir. Aşırıya kaçmamız sağlığınızı büyük riske atmamız anlamına gelir. Ayrıca kesin sonucu görmek için birkaç ay bekleyip ödemleri atmanız ve derinin yeni şekline kavuşması beklenmelidir. Ancak ameliyattan çıktığınızda bile korseniz altından ne kadar iyi şekillendiğinizi anlamanız mümkün olacaktır.

Liposuctionda Anestezi

Ameliyatın alanına ve alınacak miktara göre anestezi şeklini belirleriz. Lokal anestezi, sedasyon destekli lokal anestezi ya da genel anestezi şeklinde anestezi seçeneklerimiz mevcuttur. Alınan alanın yaygınlığına ve alınacak miktara göre de ya aynı gün ya da 1 gece hastenede kalıp ertesi gün hastaneden taburcu olmanız mümkündür.

Liposuction Operasyonu Nasıl Yapılır?

Ameliyat sabahı çizimlerimizi yapıp son fotoğraflamalarımızı tamamladıktan sonra ameliyata geçiyoruz. Önce çok küçük deliklerden ince infiltrasyon kanüllerini sokarak yağ alacağımız alana tümescant mayii enjekte ediyoruz. Bu içinde kanama önleyici ve lokal anestezik maddeler içeren özel bir serum. Bu serumu verip 15-20 dakika kadar bekledikten sonra aspirasyon kanüllerinin aynı deliklerden sokarak erimiş yağı aspire edip dışarı alıyoruz. Son düzeltmeleri de yaptıktan sonra açtığımız minik deliklere 1 er adet dikiş koyarak operasyona son veriyoruz. Korsenizi siz uyanmadan giydiriyoruz.

Liposuction Operasyon Süresi

Operasyon alanına ve alacağımız yağ miktarına bağlı olmakla birlikte 1-3 saat arası değişmektedir. Elbette vaser yada laser kullanacaksak bu süreye bir de vaser ya da laser süreleri eklenmelidir. Bunlar da Yaklaşık yarım saat ila 1,5 saat kadar ameliyat süresini etkiler.

Korse Neden Giymeliyim?

Ameliyat sonrası oluşacak şişliğinizi azaltmak, deri altına sıvı birikimini önlemek anacıyla korse giymenizi isteriz. Bunun yanında deriyi yeni şekline ve yerine düzgün biçimde adapte etmek amaçlı adeta ütüler gibi yerleştirecek en önemli etken korsenizdir. Bu nedenle lütfen korsenizi 1 ay aralıksız kullanın, hatta gerekirse 1 ay da gece ya da gündüz kullanın ki ameliyatın başarısı katlanarak artsın. Korsenizi banyo sırasında çıkarıp banyo sonrası tekrar giyebilirsiniz.

Operasyon Sonrası Neler Yaşayacağım?

Operasyon Sonrası odanıza geldiğinizde açılan minik deliklerden aspire edilmeyen fazlalık yağ ve serumlar ilk 24-48 saat dışarı sızabilir, bu sızıntıları hasta ve yakınları kanama olarak algılayabilir, ancak bunlar kanama değildir, bu sızıntının olması iyidir, içerde birikmesi yerine dışarı sızması sizin lehinizedir.

Aynı gün ya da ertesi gün hastaneden basit ağrı kesicilerle taburcu olabileceksiniz. Zaten ilk başta içeriden ameliyat sırasında verilen lokal anestezik nedeniyle neredeyse hiç ağrı hissetmeyeceksiniz. Ertesi gün hafif ağrılarınız olabilir, en geç 2-3 gün sonra ağrılarınız tamamen kaybolacaktır. Bu süreçte kullanacağınız ağrı kesicilerle ağrılarınız geçecektir.

Ameliyattan sonraki 2. Günde ödemlenmeye başlarsınız ve bu ödem 10 gün içinde giderek azalır, 1. Ayda neredeyse kaybolup yerini hafif sertliklere bırakır ki bu sertlikler de 2-3. Aylarda neredeyse kaybolup deri yeni şeklini alır. Bu sertlikleri hızlı atmada masajlar, mezoterapiler ve sıkılaştırıcı cihazlar oldukça etkilidir.

Operasyon Sonrası morlukların olması çok normaldir, aynı ödem gibi 10-15 gün içinde kendiliğinden gerileyecektir. Morlukların kısa sürede geçmesi için kremler önerilecektir.

Liposuctionla Sellülitlerde Azalma Olur mu?

Liposuctionla selülitli görünümde kesinlikle azalma olur ancak tamamen kaybolma olmayacaktır. Liposuction selülit giderici bir tedavi yöntemi değildir, ek kazanım olarak selülit görünümünü azaltır. Selülitli bölge tedavileri için ek bilgilendirme yapabilirim.

Liposuction Sonrası Tekrar Yağlanma Olur mu?

Aynı yerlere, aynı şekilde yeniden kontür deformasyonu yaratacak kadar yağlanma olmaz. Kilo alsanız bile tüm vücudunuza homojen yani eşit şekilde dağılımla kilo alırsınız.

Liposuctionda İz Kalır mı?

Minik deliklerin izleri zamanla gözle zor seçilir hale gelecektir. İzlerin daha çabuk solması için özel jeller önereceğim.

WhatsApp

Müşteri Destek